Bioenerjinin Faydaları

Bioenerjinin faydaları, bedenimizdeki enerji noktaları olarak bilinen ve evrensel yaşam enerjisinin bedenimize akmasını sağlayan çakraların, her birinin doğru ve dengeli bir şekilde çalışmasıyla başlar ve ortaya çıkar.

Bioenerji şifası her bir çakranın özelliğine göre farklı farklı yararlara sahiptir bunların tam olarak anlaşılabilmesi için her bir çakranın bedenimizde, ruhumuzda ve zihnimizdeki etki alanına bakmak gerekmektedir ancak öncelikle tek tek bu faydalara göz atmadan önce bir bütün olarak bioenerji şifasını almanın önemine değineceğim.

Bioenerji, evrenden aktarılan kozmik kaynaklı yaşam enerjisidir ve o olmadan bir yaşam düşünülemez. Sadece bu cümleye bakıldığında bile bioenerjinin ne kadar etkili ve önemli olduğu anlaşılacaktır. Bioenerjiyi bedenimizde aktaran enerji kanalları zaman zaman çeşitli negatif enerjilerle tıkanabilmektedir. Belirli bir çakranın enerji alanının bozulması o çakranın hakim olduğu bölgelerde sorunlara neden olurken, tüm çakraların enerji almadığı noktada yaşam son bulur.

Yaşamımımız boyunca çeşitli sebeplerle çakralarımızdaki enerji akışı değişebilmekte ya da bozulabilmektedir ancak uzun süre negatif enerjiler altına kalan insanlarda çakralar kolay kolay yeniden kendi kendine dengeye giremez böyle durumlarda bioenerji seansları ile çakralara enerji aktarımı yapılmalıdır. Bioenerjinin en önemli faydası kuşkusuz çakralarımızın doğru ve düzenli şekilde çalışmasını sağlamaktır. Bu bedenimizin ve yaşamımızın kendi kendini şifalamasını sağlayan doğal yapısını aktif eder.

Bioenerji Seanslarının Faydaları

Çağımızın koşulları ve çevresel faktörler gereği çevremiz negatif enerjilerle çevrilidir. Bu durum insan naturasından gelen duruma oldukça aykırı olsa da şehir hayatı ve küreselleşen yaşam koşullarıyla birlikte artık bizim normalimiz haline gelmiştir ancak enerji bedenimiz bu durumdan ciddi anlamda etkilenir. Sezgilerimizi kaybeder, fiziksel, ruhsal ve zihinsel sorunlar yaşamaya başlarız.

Bioenerji seanslarının en temel faydası insanın doğasından gelen kendi kendini ve yaşamını şifalanma gücünü ona yeniden sağlamasıdır. Peki ama bu nasıl oluyor?

    1. Evrensel Yaşam Enerjisinin Bedenimize Aktarımını sağlar

Bioenerji kozmik kaynaklı, Yaradan tarafından bize gönderilen enerjinin bedenimize ve yaşamımıza aktarımını sağlar. Yaşamımızın her bir alanı bu enerjiye tabidir, evrensel yaşam enerjisi olmadığı takdirde bir yaşam düşünülemez, bioenerjinin dengeleri bozulduğunda ise bu enerjiden mahrum kalırız. Zaman zaman bioenerji alanımız bozulur ve yaşamımız bir anlamda korumasız kalır.

   2. Çakraların Açılması ve Dengeli Çalışmasını sağlar

Evrensel yaşam enerjisinin bedenimize aktarılması için çakraların doğru ve dengeli bir şekilde çalışması gerekir. Bioenerjinin faydaları arasındaki en önemli nokta çakraların dengeli ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Her bir çakra doğru ve dengeli çalıştığında, evrensel yaşam enerjisi bedenimize tam bir şekilde ulaşır. Böylece ruh, beden, zihin ve zihinaltı açıdan tam bir iyilik haline ulaşabiliriz. Çakraların açılması ve dengeli çalışmasıyla her bir çakra etki alanındaki fiziksel, ruhsal, zihinsel ve yaşamsal konularda etkin olur ve evrensel kaynaklı enerjinin yaşamımıza yayılmasını sağlar. Böylece enerji bedenimiz güçlenir.

  3. Güçlü Bir Aura Sağlar

Çakraların açılması ve dengeli çalışması enerji bedenimizi güçlendirir. Bu enerji kalkanımız olan auramızdır. Aurası güçlü olan bir insan, negatif enerjilerden korunur. Duyguları, sezgileri ve fiziksel yetileri güçlenir. Yaşamın olumsuzluklarına karşı çok daha etkindir. İnsan aurası onun enerji boyutunda doğru bir noktada olmasını sağlar.

5. Negatif Enerjilerden Korunmamızı Sağlar.

Aurası güçlü olan bir insan negatif enerjilere karşı çok daha dayanıklıdır. Enerji bedenimiz bir anlamda enerji kalkanımız olan aura bedenimizi bir zar gibi kaplayarak, olumsuz enerjilere karşı bizi korur. Bioenerji ile enerji alanını güçlendiren bir kişi, olumsuz enerjileri algılayarak bertaraf edebilir. Böylece yaşamın birçok alanında sebepsiz aksiliklerden, korkulardan, başarısızlıklardan ve sorunlardan korunmuş olur.

  4. Şifa Enerjisi

Bioenerji bedenimizin kendi kendini iyileştirmesi için gerekli olan enerjidir. Yaradan tarafından gönderilen öz enerjidir. Çakraları dengede ve çalışan bir kişinin aurası da güçlüdür. Şifa enerjisini bedenine kabul eder ve her anlamda yaşamını şifalandırır.

 

Bioenerji Neden Gereklidir?

Bioenerji seanslarının temel amacı çakraların doğru çalışmasını sağlamaktır. Böylece enerji beden işlevini tam ve doğru olarak yerine getirir. Bu yaşamımızın her alanında tam bir iyilik halinde olmamız açısından önemlidir çünkü her bir çakranın ayrı ayrı görevleri vardır ve çakralar dengesizleştiğinde görevlerini yerine getiremez olur. Bioenerji seansları bu noktada gereklidir, çakralar zaman zaman tıkanabilir bunun nedeni negatif enerjilerdir. Nazar değmesi, kem göz, olumsuz düşünceler, kıskançlık ve haset gibi duygular, çevremizdeki kötü niyetli insanlar ya da stres negatif enerjilere örnek olarak sayılabilir. Çakraların hareketi bozulduğunda bazen kendi kendine açılabilmektedir ancak yoğun negatif enerjiler altındaki kişilerde bu mümkün olmaz. Beden, ruh ve zihin kendi kendine yetemez ve enerji noktalarından  biri ya da birkaçı tıkanır. İşte böyle durumlarda işinin ehli bir bioenerji uzmanı hangi çakranın sorunlu olduğunu bulur ve  500+ frekansına girerek evrenden gelen pür enerjiyi kişiye aktarır.

Bedenimizdeki her bir çakranın farklı bir görevi vardır.

Çakralara Göre Bioenerjinin Faydaları

Bedenimizde 7 temel enerji noktası bulunmaktadır. Her bir enerji noktası fiziksel, bedensel, zihinsel ve yaşamsal farklı görevlere sahiptir. Beden ile alakalı fiziksel konular doktorlara aitken, enerji alanımız bioenerji alanına girer. Her bir çakra etkisi altında bulunduğu alanları enerjisel anlamda korur ve çalışmasını sağlar. Çakralar tıkandığında o bölgeye evrensel yaşam enerjisi gitmez ve sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Sebepsiz görünen ve fiziksel anlamda çözülemeyen birçok konu enerji akışımızla bağlantılandırılabilir.

Çakraların etki alanlarını anlayarak, bioenerjinin faydaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1.Kök Çakra Faydaları

Kök çakra en çok topraktan enerji alır. Aşağı çakralardan biridir. Aşağı çakralar kapandığında daha çok fiziksel problemler ortaya çıkar. Bu dünyaya bağlılık çakrasıdır. Bu dünyaya ne kadar bağlı olduğumuz gösterir. Fazla çalıştığında dünya işlerine çok bağlı olunur ki bu da zararlıdır. Eksik çalıştığında ya da hareketini düzgün yerine getirmediğinde ise bu sefer yaşama yeteri kadar tutunamaz. Kök çakra oldukça zor kapanan bir çakra olmasına rağmen kapandığında etkileri oldukça önemlidir çünkü kişinin yaşam ile bağı kesilmeye yakındır. Yaşamdan zevk almama, yaşama isteksizliği bu çakrayla bağlantılandırılır. Kök çakrasının kapalı olan bir kişinin yaşama sevinci eksiktir bioenerji seanslarıyla kök çakra açılarak sebepsiz mutsuzluklar kaygılar ve endişeler giderilebilir.

2.Sakral Çakranın Faydaları

Sakral Çakramız olan ikinci çakra ise cinsel idarar yolları, kadınlık organları, erkeklik organları ve üreme işlemlerinden sorumludur. Bu bölgelere enerji sağlayarak, evrensel yaşam enerjisinin bu alanlardaki konulara yayılmasını sağlar. Sakral çakrası kapalı olan bir kişi bu alanlarda sorunlar yaşayabilmektedir. Fiziksel bir sorun olmadığı halde bu alanlarda bitmeyen sorunlar yaşayan kişilerin sakral çakrası kapalı olabilir. Bioenerji seanslarıyla çakra kontrolü yapılarak sakral çakranın çalışma sistemi öğrenilmelidir. Sakral çakrası tıkalı olan kişiler, bu çakranın etkili olduğu konularda sorunlar yaşıyorsa bioenerji seanslarından faydalanarak bu problemlerden kurtulabilir.

3.Solar Pleksus Çakranın Faydaları

Solar Pleksus çakramız ise iç organlarından sorumludur. Enerjiyi iç organlara dağıtmakta etkilidir. Eğer üçüncü çakraya enerji gelmiyorsa  iç organlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Karaciğer, böbrek, pankreas, dalak, bel ve bacak bölgelerinde etkili olan üçüncü çakra, tıkandığında etkili olduğu alanlarda sorunlar yaşarlar.

4.Kalp Çakrası Faydaları

Kalp Çakra ise ruhumuzun merkezidir. Mutluluk ve sevgi enerjisi bu çakradan gelir. Ruhsal sıkıntılar bu çakra ile alakalıdır. Sevgi ilişkilerinde problemler, yaşam sevgisi, aile sevgisi, arkadaş sevgisi bu çakra ile alakalıdır. 4. Çakraya enerji gelmediğinde  çeşitli ruhsal sorunlar ortaya çıkabilir. Evlilik ve evlenememe sorunları da bu çakra ile alakalıdır.

5.Boğaz Çakrası Faydaları

5. çakra ise boğaz çakradır. Bu çakra kendini ifade edebilmekle ilgilidir. Düzgün konuşma, kendini anlatma, bu konularla alakalıdır. Trioid, nefes, alerji gibi konularla alakalı çakradır. Doğru çalışmadığı durumlarda bu alanlarda sorunlar ortaya çıkarır. Bioenerjinin faydaları bu noktada da etkilidir.

6.Üçüncü Göz Çakrası Faydaları

Altıncı çakra ise üçüncü göz çakramızdır. Gönül gözümüzdür. Basiret gözümüzdür. Doğruları görmemizi sağlar. Beyin kan damar sistemi, göz, kulak, yüz gibi fiziksel alanlar etkisi altındadır. Bununla birlikte 6. çakranın enerjisi uyku ve rüyalar ile ilgili konulara da bakar. Çakra kapandığında sezgiler zayıflar, uyku sorunları ortaya çıkabilir.

7.Taç Çakra Faydaları

7.çakra ise taç çakra olarak anılır ve Yaradan İle bağlantı çakrasıdır. En önemli çakramızdır ancak 7. çakrayı insani konulardan kapanmaz. Bioenerji akışı tüm bu çakraların düzgün çalışmasını sağlayarak işlevlerini doğru yerine getirmelerini sağlar.

Bioenerjinin faydaları enerji bedenimizin her alanına dağılmıştır. Bu çakralardan biri ya da bir kaçı kapandığında kişi yaşamında sorunlar yaşamaya başlar ve bioenerji ile aura güçlendirilerek evrensel yaşam enerjisini bedene akması sağlanır.