Yüzyıllardan beri süre gelen bioenerji çalışmaları, etik, disipliner ve bilgili bioenerji uzmanı sayesinde soyut bir kavram olmaktan çıkmış, olumlu etkisi ve yararları bioenerji seanslarına katılan kişiler tarafından net olarak anlaşılan bilimsel bir alan olmaya başlamıştır. Bioenrjinin hayatın her alanına etkili, kuvvetli bir enerjidir. Bioenerji, insandan başlayarak yaşayan her canlı için kullanmak, bu enerjinin tüm evreni saran, kutsal parlak bir ışık olduğunu ve doğru yönlendirildiğinde bioenerjiyle canlıya dair her türlü sorunun çözümüne olanak sağlayabilir.

Kimler Bioenerji Uzmanı Olabilir? Bioenerji Kimlerde Olur?

Bioenerji uzmanları, evrensel yaşam enerjisi olan ve tüm dünyayı, bütün insanları saran bioenerjiyi yönlendirebilme ve kullanabilme yetisine sahip olan kişilerdir. Böylelikle bioenerji uzmanları, kişinin vücudundaki negatif enerjileri toplayarak kendi güçlü enerjisi içerisinde yok eder ve yerine kişisini vücudunu pozitif bioenerji ile donatır. Bazı insanlar doğuştan gelen, şifa ve bioenerji yetilerine sahiptir. Bioenerji uzmanı doğuştan gelen bu yetileri ve şifa gücünü geliştirerek ve bilimle birleştirerek kullanmaya başlayabilir. Her kişinin içinde kendi bioenerji akışını yönetebileceği ve kendine şifa vereceği ufak bir güç mevcuttur ancak herkes bu gücü doğru olarak kullanamaz. Yaşam mücadelesine kapılan insan, dertleriyle baş başa kaldığı zaman, kendi iyileştirme ve şifa gücünü unutarak yakınmaya başlar. Bioenerji burada devreye girmelidir. Dert ve sorun içerisinde boğulan kişilerin bioenerjik alanları yıpranır ve evrenin yolladığı pozitif enerjiler kişi tarafından toplanamaz. Bioenerji uzmanı kendine şifa vermenin etmenin yanı sıra başkalarının enerji alanlarını temizleyecek kadar güçlü bir pozitif enerji alanına sahiptir.  Kendi enerji alanı yıpranmış olan kişilerin enerjilerinin tekrardan evrenden gelen parlak ve olumlu enerji ile aydınlanması için bioenerji uzmanından yardım alması gerekmektedir.

Bioenerji Uzmanı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Bunun için öncelikle bioenerji uzmanının kendi bioenerjik alanının olumlu, güçlü ve sağlam olması gerekmektedir. Bioenerji uzmanı kendi pozitif enerjisini karşısındaki kişiye aktarır ve bu şekilde şifa verir. Herkes bioenerji uzmanı olamaz.  Bunun için yüksek duyusal algılama kabiliyetinin de olması gerekmekte ve kişinin bunun için belirli bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Bioenerji olumsuz şekilde ve amaçlarda kullanılamayack, “pür” bir pozitif enerjidir. Buna rağmenb ioenerjinin uzman olmayan kişiler tarafından yapılması iyi değildir çünkü bioenerji kavramına olan inancın düşmesine neden olmaktadır.

Bir bioenerji uzmanı;

  • Bioenerji ile ilgili doğal ve doğuştan gelen yeteneğe sahip olmalıdır,
  • Bioenerji uzmanı, doğuştan gelen bu yeteneğini geliştirecek eğitimleri almış olmalıdır,
  • Pozitif bakış açısına sahip olmalı, kendisini pozitif duygu ve düşüncelerle beslemelidir.
  • Bioenerji eğitiminin yanı sıra “insan bedeni ve psikolojisi” hakkında bilgili olmalıdır,
  • Sezgisel gücü yüksek olmalıdır,
  • Yüksek duyusal algılarıyla enerji alanlarını hissedebilen kişilerdir,
  • Etkili bir algılama kapasitesinin olması gerekmektedir.
  • Stresten uzak yaşamayı öğrenmiş olmalıdır.

Bioenerji Uzmanı Nasıl Çalışır?

1. Bioenerji uzmanı, bioenerji seanslarıyla kişinin vücudundaki negatif enerjiyi alarak, evrenden gelen güçlü bir pozitif enerji ile değiştirir. 2. İnsan vücudundaki enerji akışının sağlayan kanalların (çakralarımız) kontrolünün sağlar. İnsan vücudundaki enerji akışının kontrolünü sağlayarak blokelenmiş, kapanmış kanalların hangileri olduğunu bulur. 3. Kapalı olan çakraların açılmasını sağlayarak, insan vücudundaki enerji akışının düzenler. Pozitif ve olumlu enerjinin evrenden alınarak kişinin vücuduna akmasınının yolunu açar. 4 Kendi vücudundaki olumlu enerjiyi kordine ederek, kişinin vücuduna aktarır ve hayatını saran olumsuz enerjinin toparlanmasını sağlar. 5. Kişinin üzerindeki ve hayatındaki negatifleri toplayarak, yok eder ve yerine pozitif etkileri yerleştirir. 6. Bioenerji uzmanı, dokunarak çalışmaz. Enerji akışı için temas gerekli DEĞİLDİR. En ideal enerji akışı 20-30 cm uzaktan yapılabildiği gibi, düşünce aracılığıyla da uzaktan enerji aktarımı sağlamak mümkündür.