Bioenerji (biyoenerji) nedir?

Bioenerji nedir, kısaca söylemek gerekirse, her canlıda bulunan, çakralar aracılığıyla aktarılabilen, çeşitli yöntemlerle ölçülebilen, kozmik kaynaklı yaşam enerjisidir.

Bioenerji / biyoenerji, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik enerjidir. Kainatın yaratıcısı olan Yüce Zat'ın katından bütün yarattıklarının üzerine gönderilen kozmik, yüksek frekanslı enerjidir. Bu kozmik akım vasıtasıyla, Yüce Yaratıcı yarattıklarının görüntü aleminde devamlılığını temin eder. Bu bir anlamda evrensel yaşam enerjisidir. Fizyolojik olarak ölçülebilen bioenerji, her canlı da var olan onların öz enerjisidir ve kozmik kaynaklıdır. Çakralar sayesinde insan bedenine taşınan evrensel yaşam enerjisi, bioenerji alanımızı ve enerji bedenlerimizi oluşturur. Bioenerji, genel anlamıyla "bir disiplini" tanımlamak için kullanılmasının yanı sıra bu alanda yapılan "enerji aktarımı çalışmalarını" veya "insandan yayılan enerjiyi" tanımlamak için de kullanılır.

Bioenerji, bedenimizde bulunan ve çakra adı verilen enerji noktalarıyla aktarılır. Bioenerji değişken, aktif bir yapıya sahiptir.  Bioenerji ile gerçekleştirilen pozitif enerji ve evrensel şifa enerjisi aktarma çalışmalarına "bioenerji seansları" denmektedir.

Bioenerji kavramı, evrensel yaşam enerjisi anlamıyla yüzyıllardan beri farklı medeniyet ve kültürlerde var olmuştur. Bugün birçok ülkede bioenerji, biyoenerji veya kozmik enerji sözleri kullanılıyor olsa da, tarihin bir çok döneminde yaşamı var eden bu enerjiden farklı tabirlerle söz edilmektedir. Eski çin toplumlarında yaşam enerjisi genellikle "çi enerjisi" adıyla anılmaktaydı. Avustralya yerlileri olan aborjinler buna "birlik enerjisi" diyorlardı.

Bu temel tanımlamaların yanı sıra elbette bioenerji ne demek? bioenerji nedir? sorusunun cevabının tam olarak anlaşılabilmesi için yazımın devamında bioenerjinin özellikleri, etkileri, yapısı ve yaşamımızdaki yeri hakkında bilgilere yer vereceğim.

Bioenerji Ne Demek?

Bioenerji terimi, ilk olarak Charles Üniversitesi'nden Prof. Zdenek Rejdak tarafından "kişinini doğal enerjisini sağlayan, yaşamsal enerji" olarak tanımlanmıştır. Bioenerji kelime anlamı olarak "yaşam enerjisi" demektir.  Bio "yaşam, hayat" demektir.  Enerji ise "organizmada var olan etkin güç" olarak tanımlanır.

Yapılan araştırmalar eksik kalsa da; bilim adamları tarafından varlığı kabul edilmiş olan bu enerji, her canlıda mevcuttur. Bioenerji bir anlamda vücuttaki yaşam enerjisi demektir. "Vücuttaki yaşam enerjisi" kavramı ilk olarak Avustralyalı Tıp Doktoru Wilhelm Reich tarafından ortaya konmuştur.

Bioenerji Kimlerde Olur?

Her insanda bioenerji vardır ancak bazı insanlar bioenerji aktarabilme yetisiyle dünyaya gelir. Enerjileri daha yüksek ve şifa enerjisiyle uyumludur. Bir insanın bu yetenek ile dünyaya gelip gelmediği Pisagor'un numeraloji ilmine dayanarak kişini dünyaya geliş amacına bakılarak anlaşılabilir. Bununla birlikte bu yetiye sahip insanların farklı özellikleri de vardır.

Nükleer fizikçi Dr. Robert Beck tarafından yapılan araştırmada, çeşitli coğrafyadaki farklı şifacı ve bioenerji uzmanlarıyla yaptığı çalışmalarda şifacıların ellerinden çıkan manyetik enerjinin ölçülmesini sağlamıştır.

Yapılan deneylerde şifa seansları esnasında şifacıların avuç içlerinden yayılan enerjinin 7,8 Hertz olduğu görülmüştür.

Bunun bir diğer ilginç yanı ise 7, 8 hertz titreşim aralığının "yaşam alanımızın doğal ritmiyle"  ve beynimizin berrak olduğunda yaydığı "alfa dalgaları"  ile aynı değerde olmasıdır. Bu ne demek? Şöyle ki yapılan araştırmalar yeryüzü ile  iyonosfer katmanı arasında sürekli var olan doğal titreşimin 7,8 hertz değerinde olduğu bilinmektedir.  Şifa seanslarında aktarılan enerji titreşimi ile yeryüzünün doğal ritmi, aynı frekanstır. Bununla birlikte bioenerji seansları esnasında kişiye aktarılan enerji frekansı boyutu, beynimizin alfa boyu ile örtüşür.

Bioenerji Nasıl Keşfedilir?

Bioenerjiyi hissetmek mümkün mü? Bioenerji nasul hissedilir? Bioenerji için avuç içlerimiz enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır. Bioenerjiyi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bioenerji herkeste vardır ancak bazı insanların enerji alanları daha etkili ve güçlüdür. Bu şekilde bir bioenerjinin keşfedilmesi için enerji boyutlarını duru görü ile algılayabilen bioenerji uzmanlarından ve yaşama geliş amacımız hakkında detaylar veren numeroloji gibi tekniklerden faydalanabilirsiniz. Enerji ölçümü yaptırarak tıkalı çakralarınızı kontrol ettirebilirsiniz. Bioenerji alanı güçlü olan kişilerin, sezgileri oldukça açıktır. Olaylar ve kişiler hakkında isabetli tahminleri vardır. İçlerinden gelen bir şifa yetenekleri mevcuttur.

Şimdi bioenerji nedir? Ne değildir bu konuya göz atalım.

Peki,
Bioenerji nedir?

 • Bioenerji evrensel yaşam enerjisi yani kozmik enerjidir.
 • Bioenerji canlılığın temel kavramlarındandır.
 • Bioenerji bir şifa verme, şifalanma yöntemidir.
 • Bioenerji pozitif ve olumlu enerji aktarma yöntemidir.
 • Bioenerji negatif enerjilerden kurtulma yöntemidir.

Bioenerji ne değildir?

 • Bioenerji hurafe değildir.
 • Hastalıklar için direkt bir tedavi yöntemi değildir.
 • Negatif enerji aktarım yöntemi değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》  Şifacı Kimdir? Şifacı Ne Yapar?   《《

Bioenerji Nedir, Ne İşe Yarar?

"Bioenerji nedir?" sorusuna verilebilecek en genel cevap, "biolojik ya da doğal enerji" yani "evrensel yaşam enerjisi"dir. Yaşayan her canlıda vardır. Yaratıcının “Ol” emr-i ilahisinden devam etmektedir. Kozmik bioenerji hiç kesilmeden devamlı olarak kainat’ın üzerine akmaktadır. Kainat’ın ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Bu atom elektronlarının çekirdek etrafındaki yörüngelerinde hareketleri de buna bağlıdır. Her şey kozmik bioenerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir.

"Bioenerji ne işe yarar? Bioenerji adı üzerinde yaşam enerjisi demektir. Yaşayabilmemiz için Yaradan tarafından bize gönderilen hayat enerjisidir. Yaşamamız için gerekli olan bir enerjidir. Bu enerjinin bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışalım. Bedenimizde 12 adet ana, 1000′ den fazla bilinen diğer enerji kanallarımız yani çakralarımız mevcuttur. Çakralar, dışarıdan içeriye soldan sağa doğru dönen enerji girdaplarıdır. Çakralarımız aktif ve değişken enerji noktalarıdır ve çevremizden aldığımız ya da yaydığımız enerjiden etkilenir. Çakraların enerji hareketi bozulduğunda işlevini yerine getiremez  ve buna çakranın kapanması ya da dengesizleşmesi denir. Her insanın zaman zaman bazı çakraları daha yoğun ya da zayıf çalışabilir. Bazı çakralar çeşitli nedenlerle kapanabilir ancak çakraların hepsi kapandığında ölmüş oluruz. Yaşayan her insanın en az bir çakrası açıktır yani bioenerji akışı bir şekilde devam ediyordur. Bu çakraların kapanması halinde bir süre sonra fiziki ruhsal ya da zihinsel bedenimiz rahatsızlanır, enerji alanımız bozulduğu için yaşamsal dengemizde sorunlar ortaya çıkabilir.

Bioenerji çakralar aracılığıyla bedenimize aktarılır.

Her çakranın bedenimizde bulunduğu bölgeye ve yaydığı frekansa göre etki alanı vardır. Çakralar bedenimizdeki bazı bölgelerden, duygularımızdan, yaydığımız enerjiden ve çektiğimiz enerjiden sorumludur. Fiziksel bedenimize enerjiyi onlar taşır. Çakranın bulunduğu bölgeye göre bioenerjiyi doğru şekilde alamayan alanlar negatif enerjilere açık hale gelerek, sorun yaşamaya başlar. Her çakranın farklı bir işlevi vardır. Yaşamımızı kolaylaştıran hisler, bizi koruyan sezgiler de farklı farklı çakraların alanına girer.  Her bir organımıza yaşam enerjisi gönderen çakra birbirinden farklıdır. Bir çakra kapandığında bioenerji alamaz ve aktaramaz bu nedenle etki alanına giren tüm alanlarda sorunlar yaşamaya başlanır.

Bedenimiz Bioenerji Almazsa Ne Olur?

Bedenimizdeki bioenerji kanallarının kapanması nedeniyle, kapanmış veya bedenimizi saran koruma enerji alanı (aura) sağda, solda, önde veya arkada olabilir.

Bu da bedenimizin negatif enerjilere açık olması ve enerji alamaz hale gelmesi demektir. Bedenimizin bioenerji almaması enerji kanallarının kapalı olduğu anlamına gelir.

Bioenerji kanallarımızın kapalı olması, hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çakra adını verdiğimiz farklı bioenerji kanallarımız günlük yaşantımızda birçok konuyu yakından ilgilendirmektedir. Her enerji noktamızın hayatımızda farklı bir yeri vardır. Bu enerji noktalarından birinin kapalı olması hayatımınız o alanında bazı konularında ters gitmesine sebep olabilmektedir.

Bioenerjinin Faydaları Nelerdir?

Bioenerji, ruh, beden, zihin ve zihinaltından oluşan insanın evrenden gelen yaşam enerjisini alarak tüm bedene aktarımını sağlar. Bioenerji çakralar aracılığıyla bedenimize taşınır ve enerji bedenlerimiz ile auramızı oluşturur. Auramız bizi negatif enerjilerden koruyan enerji bedenimizdir. Bioenerji sayesinde her bir çakra düzgün çalışarak, etki alanındaki fiziksel bedenimizden, sezgilerimize, duygularımıza ve algılarımıza kadar olan geniş bir çerçeve de yaşamımızı düzenler.

 • Bioenerji, auramızı güçlendirerek bizi negatif enerjilere karşı korur. Enerji bedenimiz, kendi kendimize yarattığımız (korkular, stres, haset, travmalar... vb)  ya da çevremizden gelen negatif enerjilerden (haset, nazar, kem göz, büyü... vb) korunmamızı sağlar.
 • Bioenerji bedenimizin kendi kendine şifalanma becerisinin doğru çalışmasını sağlar. Çakraların kapalı olması, onların etki alanlarında fiziksel rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilmekte ya da bunu kolaylaştırabilmektedir. Çakraları dengeli, bioenerji alanı güçlü kişiler, rahatsızlıklara karşı da güçlüdürler.
 • Bioenerji alanı iyi çalışan bir kişinin sezgi yetenekleri de doğru çalışır, bu durum iş yaşamından eş seçimine kadar çevremizde bizim enerjimizle uyumlu enerjileri daha iyi ayırt etmemizi sağlar.  Negatif ortamlardan kendimizi korumamız kolaylaşır.
 • Bioenerjinin faydalarından biri de 7  temel çakranın doğru çalışmasını sağlamasıdır. Her çakranın kendi etki alanı ve görevi vardır. Bioenerji ile çakraların dengesiz çalıştığında ortaya çıkan sorunlar ortadan kalkar.

Bioenerjinin Zararları Var mıdır?

Bioenerji, evrenden gelen pozitif ve yüksek frekanslı yaşam enerjisini aktarma yöntemidir ve bioenerjinin zararları yoktur aksine vücudun kendi enerji ve çakra sistemini harekete geçireceği için kişinin ruh, beden ve zihin üçleminde tam bir düzelme ve iyileşme yaşamasına katkı sağlar. Bioenerji seanslarında fiziksel bedene etki edilmez, dokunulmaz. Herhangi bir ilaç kullanılmaz. Bioenerji  sadece kişinin enerji alanı ile ilgilidir.

Bioenerji çalışmalarında bazen duygu yoğunluğu veya ağlama hissiyatı yaşandığı görülmektedir ancak yaşanan bu geçici durum daha çok negatif enerjiden arınan kişinin rahatlama halidir. Bioenerji ile yalnızca Yaradan tarafından gönderilen evrensel yaşam enerjisi aktarılabildiği için kişinin öz benliğine olumsuz etki edecek bir çalışmadan ziyade maddi ve manevi iyileşmeye neden olur.

 

Bioenerji Uzmanı Hakkında...

Herkes bilmelidir ki, mutluluğun ve sağlamlığın anahtarı tanrı sevgisidir. Tanrı sevgisiyle dolu olan insan yaradana göre yaratılanı sever, yardım eder ve şifa verir.

” Şifa yeteneği, herkesin içindedir.”

Ağrı hissettiğimizde ne yaparız? Ağrıyan yerimize dokunur ve içgüdüsel olarak enerji göndeririz. Evladımız rahatsızlandığında hemen kucaklar ve ağrıyan yerini sıvazlarız. Aynı şeyi sevdiğimiz diğer insanlara da yapabiliriz. Yalnız bunu yapan kişilerin ruh hali yerinde ve enerjisi yüksek olmalıdır. Bu şifanın esas yöntemidir. (bioenerji nedir?)

Bioenerji uzmanı, kendi bioenerjisini karşı tarafa aktararak şifa verir. Yüksek duygusal algılaması olan insanlar insan enerjisi bedenini (alanını) hissedebilirler. Başkalarının göremediği enerji akışındaki problemleri görebiliriler. Buna 6 his de derler. Hayatın esası enerjidir. Dünyada olan herşeyin kendine has enerjisi vardır. İnsan alanın sağlamlığı iyiliği  doğrudan bağlantılı olduğu artık dünya tıbbı paradigma içinde daha kabul edilebilir hale girmiştir.

Bioenerji uzmanı bir şifacıdır, doktor değildir.