Çakra Güçlendirme Yöntemleri

çakra güçlendirme yöntemleri

Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Evrensel yaşam enerjisini bedenimize taşıyan enerji noktaları olan çakralar, yaşamımız için oldukça önemlidir. Güçlü çakralar güçlü bir aura demektir. İnsan aurası onun enerji bedenidir. Dengeli ve açık çakralara sahip kişiler yaşamda bir adım öndedir. Aurası güçlü insanlardır. Bu en önemli yaşamsal faaliyetlerimize kozmik kaynaklı evrensel yaşam enerjisinin dağıtılmasını sağlarken, negatif enerjilerden korunmamızı, bizim için doğru olanı ayırt etmemizi ve pozitif enerjilere yönlenmemizi sağlar. Çakra güçlendirme yöntemlerini kullanarak auranızı yükseltebilirsiniz.

Auramız canlı bir enerji alanıdır. Yaşadıklarımızdan, duygularımızdan, girip çıktığımız ortamlardan ve insanların enerjilerinden etkilenir. Negatif enerjisi yoğun olan ortamlarda ya da durumlarda kaldığımızda çakralarımızın enerji akışı etkilenerek, görevlerini yerine getiremez hale gelir. Böyle durumlarda bioenerji seanslarıyla çakraların açılması ve auranın güçlendirilmesi gerekmektedir. Günlük yaşamımızda aurası güçlü insanlarla karşılaşırız. Çakralarının hepsi açık ve dengede olan kişilerin yaydığı enerji de o denli güzel ve yüksektir. Girdikleri ortamda fark edilir ve pozitif enerji yayarlar. Böyle güçlü bir aura için, çakralarımızın düzenli çalışması şarttır.

Her bir çakranın kendine has bir görevi ve etki alanı vardır. Bu alanlara enerji göndererek onları enerji boyutta güçlendirir ve iyileştirir.

Daha Güçlü Çakralar İçin Ne Yapmalıyız?

Çakraları güçlendirme yöntemlerine geçmeden önce, bazı önemli detaylardan söz etmek istiyorum.

 • Daha güçlü çakralar için, bioenerji seanslarına katılabilirsiniz. Bioenerji seansları ile yalnızca kapalı çakralar açılmaz. Bioenerji uzmanının enerji bedeninize aktaracağı evrensel yaşam enerjisi auranızı güçlendirecektir.
 • Kin, haset, kıskançlık gibi duyguların yaydığı enerjilerden uzak durmayı denemelisiniz. Böyle duygular yalnızca karşı tarafa negatif enerji yaymaz. Bizim de o olumsuz enerjiden nasiplenmemize sebep olur. Bu nedenle böyle duygular yaşatmaktan kaçınmalı, böyle duygular hissettiğiniz ortamlardan uzak durmalısınız.
 • Stres yoğun negatif enerji kaynağıdır. Stresi yaşamınızdan çıkararak daha güçlü çakralara sahip olabilirsiniz. Hepimiz biliyoruz ki bunu yapmak çok da kolay değil, ancak stresli anlarınız fark edip bunun üzerine çalışarak önemli fark yaratabilirsiniz.
 • Dua etmek, saf enerjidir. Öncelikle Yaradan ile bağ çakramız olan Taç Çakraya etkileri yüksektir. Dua etmenin yarattığı püre enerjiden faydalanın. Dua ettiğimiz zamanlar kendi en yalın ve dürüst halimizle baş başa kalırız. Bu, evrensel yaşam enerjisini bedenimize akması için önemli bir zamandır.
 • Meditasyon, kendimizi dinlememiz ve sakinleşmemiz için bize zaman yaratır. Meditasyon esnasında yaydığımız pozitif enerji çakralarımızın güçlenmesini sağlar.
 • Üzerinizdeki ve evdeki nazardan kurtulma. Nazar, kötü niyetli insanların yaydığı oldukça güçlü bir enerjidir. Üzerine nazar çeken kişiler, bu negatif enerjiyle uzun süre baş edemez. Yaşam enerjisinden mahrum kalır. Daha güçlü ve doğru çalışan çakralar, yüksek bir aura için nazardan korunma yöntemlerini deneyebilirsiniz.
 • Şükretmeyi bilmek, kendi kendimize negatif enerjiler yaymamızı engeller. Bu duyguyu yaşamımıza sokarak, negatif düşüncelerin yaydığı olumsuz enerjilerden kurtulabilir böylece çakralarınızın tıkanmasını engellersiniz.

 

1.Çakra: Kök Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Kök çakrayı güçlendirmek için, kendi rengi olan kırmızıyı hayatınıza sokun. Kendinize kırmızı rengin sevdiğiniz tonlarında bir obje seçerek sıklıkla görebileceğiniz bir yere koyun ya da mümkünse yanınızda taşıyın. Kırmızı renk, kök çakra ile uyumlu frekanstadır ve kök çakraya uyumlu titreşimler yayar. Kök çakra, enerjisini doğadan topraktan alır, toprak ile haşır neşir olmak, çıplak ayaklarınızla toprağa basmak kök çakranız için oldukça etkilidir.

Kök çarka meditasyonu için sabah saatlerini seçerek en az 10 dakikalık kök çakra güçlendirme meditasyonu yapın. Düzenli olarak en az 15 gün tekrarlayın. Kök çakra için, dik vaziyette olabildiğince rahat bir şekilde oturun. Mümkünse doğa ile iç içe bir ortamda 10 dakika avuç içlerinizi kök çakra hizasına koyarak orada kök çakranın kırmızı enerjisini hayal edin. Bu süreçte hayata bağlandığınızı ve kök saldığınızı tezahür edebilir, buna odaklanabilirisiniz. Enerjinin saat yönünün tersine doğru hareketini hissetmeye çalışın. Nefesinizi takip edin ve bu 10 dakikalık süreçte farklı şeyler düşünmemeye çalışın.

2.Çakra: Sakral Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Yaratım süreci ve üreme ve üretme ile alakalı olan sakral çakrayı güçlendirmek için onun enerjik turuncu renginden faydalanabilirsiniz. Turuncu renk ile uyumlu titreşimleri olan sakral çakra, bu renge odaklandığımızda harekete geçer. Aromaterapi ile pozitif hissiyatınızı güçlendirebilirsiniz. Turunçgillerin kokuları, ylang ylang özleri sizin sakral çakra ile aynı frekansa gelerek onu güçlendirmenize destek olur.

Sakral çakra meditasyonu için avuç içleriniz kalçalarınızı iki yanına koyabilirsiniz. 10 dakika sakrak çakranıza gelen evrensel yaşam enerjisini hissedeceğiniz meditasyonlar yapabilirsiniz.

3.Çakra: Solar Pleksus Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Solar Pleksus güneş çakrasıdır. Rengi sarıdır. Maddi ve manevi bütünlüğümüzü sağlar. Solar Pleksus çakranın elementi ateştir. Güneş solar pleksus çakranın evi gibidir. Kişisel gücün merkezi olan bu çakrayı güçlendirmek için göbeğinizin üzerine koyduğunuz avuç içlerinizle enerjiyi hissetmeyi deneyebilir. Solar pleksus’un yaydığı altın sarısı renkli enerjinin bedeninizde toplandığını hissedip, gözünüzde çanlandırarak çakranızı harekete geçirebilirsiniz. Solar Pleksus çakra için akşam ya da sabah güneşinin yüzünüze vurması, gözleriniz kapalı bir şekilde bu hafif güneşte sakinleşmeniz ve pozitif enerji üretmeye başlamanız oldukça etkilidir. Huzur dolu bu hissiyat ile yaratacağınız enerji solar pleksus çakraya gidecektirir.

Sitrin, turkuaz ve malakit taşları, solar çakra ile uyumlu titreşimler yayan şifalı taşlardandır. Solar plaksus çakra güçlendirme yöntemleri için bu taşları yaşamınıza alabilirsiniz.

4.Çakra: Kalp Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Kalp çakra, bir diğer adıyla Anahata çakra sevgi ilişkilerimizle alakalı çakradır. Kendinizi sevmek ve kalbinizi yaşamın sevgi enerjisine açmanızı sağlar. Kalp çakrasının rengi yeşildir. Kalp çakrasını dengelemek ve koşulsuz sevgi alanına girebilmek için meditasyon oldukça önemlidir. Kalp çakra güçlendirme yöntemleri için kullanılan renk yeşil ve tonlarıdır. Meditasyonun merkezi iki göğsümüzün ortasındaki Anahata çakra alanıdır. Bu meditasyonlarda kalbin bilgeliğine ve gücüne odaklanmak gerekir. “Koşulsuz sevgi içeren evrensel yaşam enerjisinin kalbine yol göstereceğine inanıyorum.” mantrasıyla kendinizi doğdurun. Meditasyon için ellerinizi üst üste göğsünüzün ortasına yerleştirin. Anahata çakranın zümrüt yeşili renginin kalbinizin etrafında döndüğünü hissedin.

Kalp çakra güçlendirme yöntemleri arasında sarılmak, sevgi alışverişini arttırmak, sevdiklerinizle gülmek güldürmek, içten kahkahalar atmak, stresten uzak durmak, kendini sevmek ve kendinin güzelliğinin farkında olmak oldukça etkilidir.

 

5.Çakra: Boğaz Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Boğaz çakrası iletişimin çakrasıdır. Sankritçe adı Visshuddhadır. Dürüstlük, iletişim kurma ve kendini ifade edebilmeyi sağlar. Boğaz çakrasını dengeleyen doğal şifalı taşlar, krizokol, angelit, akumarin, turkuaz yer alır. Doğal şifalı taşlardan yapılmış kolyeler, boğaz çakrasının enerjisini dengeler. Lavanta kokusu, bergomot, çay ağacı ve sardunya kokusu boğaz çakraya giden enerjiyi arttıracaktır. Boğaz çakrası ile yapılan meditasyonlarda ses ve nefes kullanılması oldukça önemlidir. Güçlendirme için boğaz çakrasının rengi olan mavi ve mavinin tonları kullanılmalıdır. “Kendimi tanıyor ve en iyi şekilde ifade ediyorum. Başkalarını dinliyor ve onların duygularını anlamaya özen gösteriyorum” mantrasıyla yapılacak olan ufak egzersizler de sesinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

Boğaz çakrasını güçlendirme yöntemleri arasında kendi gerçekliğinin farkına varma, dinleme ve anlamaya çalışma ve itiraf oldukça etkili enerjiler yayar. Birikmiş duyguların paylaşılması, yüksek sesle şarkı söylemek boğaz çakrası için olumlu enerjiler oluşturur.

6.Çakra: Üçüncü Göz Çakrası Güçlendirme

Üçüncü göz çakra, doğruları gören gözümüzdür. Ajnanın elementi ışıktır. Şifalı taşlardan sodalit, Ametist, aventurin, Kristal Kuvars titreşimleri ile meditasyon yapılabilir. Ajna uykunun merkezidir. Düzenli ve derin uykuya ihtiyaç duyar. Rüyalarımıza dikkat etme onları anlamlandırma ve anlama üçüncü göz çakrasının hareketini güçlendirecektir. 6. hissimizi takip etmemiz. İç sesimizi dinlememiz oldukça önemlidir.

Üçüncü çakra için yapılacak olan meditasyonlarda bu çakranın merkezi olan alın bölgesine yönelinir. Ajnanın rengi çivit mavidir. Bilgeliğin sembolüdür. “Evrensel yaşam enerjisinin bilgeliğini bedenime kabul ediyorum” olumlamasıyla meditasyon yapılabilir.

7.Çakra: Taç Çakra Güçlendirme Yöntemleri

Taç çakra Yaradan ile bağ çakrasıdır. Taç çakrayı güçlendirme yöntemlerinden en etkili olanı içinizden geçeni en dürüst şekilde ifade ettiğiniz dua etme anlarıdır. Saf ve pür duygularla dua etmek, şükretmek ve dilemek bizi taç çakranın yüksek frekansına yönlendirir. Taç çakra evrensel yaşam enerjisini toplayarak bedenimize inançlarımıza kozmik enerjiyi aktarır. Yasemin çiçeği kokusu, meşe yosunu, nilüfer çiçeği kokuları ve bunlar gibi doğaya ait kokular taç çakraya olumlu etki eder. “Yaradan’dan ötürü tüm varolan ve evren ile birlik halinde hissediyorum” mantrası meditasyonlarda kullanılabilir. Taç çakranın rengi mordur, yüksek enerjide beyaza çaldığı söylenir. Meditasyon esnasında mor enerjinin içindeki beyaz parlak renge yönelinmesi etkili olacaktır.

Taç çakra için en uygun vakit, sabah gün doğumu vaktidir. Taç çakra için dua etmek, şükretmek, inanmak ve inançlarına güvenmek, kendine iyi bakmak, koşulsuz iyilik yapmak ve yaşama değer vermek oldukça etkidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişim

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Yanıtla
  Merhaba
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?