Matematik hayatımızın bir parçası, bununla birlikte numaralar da hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Numaraların hayatımızdaki sırrı ve etkileri uzun yıllar öncesinde araştırılmaya başlanmış ve bu anlamda çok ilginç istatistikler ortaya çıkmıştır. Peki numeroloji nedir? Ne işe yarar ve nasıl yapılır?

NUMEROLOJİ NEDİR?

Numeroloji, yani diğer bir adıyla okültizm...  Evren, sayılarla varolan, sayısal bir düzen içerisinde ilerleyen bir yapıdır ve bu yapının sayılar üzerinde henüz tam olarak keşfedilememiş bir takım kuralları vardır. Numeroloji, bu yasa ve kurallar üzerinde çalışan kişilerin keşfettikleri bir takım kurallardan ibarettir. Numeroloji ilmi astrolojiye yakın ezoterik bilgi sistemidir.

Numeroloji, arap bilim insanlarından, antik yunan düşünürlerine kadar her coğrafya'da yüzyıllar boyunca konuşuldu...Numeroloji, tarihin eski dönemlerinden bu yana bilim insanlarının ve düşünürlerin dikkatini çekmiş ve onları bu konu üzerinde araştırmaya yönlendirmiştir. Kadim zamanlarda Vavilonda, Hintistanda, Mısırda ve Yunanistan’da sayılara göre geleceği söyleyen Arifmomatik ilim mevcuttu. Bu sistem Arapların, Druitlerin, Mısırlıların ve Yunanların sayılar ve insan tabiatı hakkında birlendirilmiş matematik bilgilerinden oluşmuştur. Bu ilminin kabala ilmine de büyük tesiri var.

NUMEROLOJİ NASIL YAPILIYOR?

Bugün kullandığımız anlamda numeroloji hesaplaması ve bununla birlikte yapılan çıkarımlar gücünü eski çağlardan günümüze yapılan bu araştırmaların sonuçlarından alır yani bugünkü numeroloji ilminin esası milattan önce 6. asırda kadim yunan alim filozof ve matematikçisi Pisagor tarafından koyulmuştur. Antik Yunan döneminde 22 sayısına verilen önem, pi sayısının bulunmasıyla daha bir belirginleşmiş oldu. Pisagor, matematiğe damgasını vuran Pİ SAYISINI 22'nin 7'ye bölerek bulmuştur.

22, 11, ve 33 sayısı ayrı bir öneme sahiptir ve "üstad sayılar" olarak isimlendirilmişlerdir. Pisagor bütün sayıları 1-den 9-a kadar kısaltmıştır.Yani 1-den 9- a dek sayıları başlangıç sayıları hesap edip, asal sayıları toplayarak tek sayı almıştır. Örnek 1963=1+9+6+3=19=1+9=10=1 Her bir coğrafyada adı geçen ve üzerinde çalışmalar yapılan numeroloji kavramı farklı dönemlerde bir takım değişiklikler yaşamıştır. İbraniler döneminde numeroloji üzerine yapılan çalışmalarda da 22 sayısı üzerinde durulmuş olması ve bu konuda çalışmalar yapılmış olmasının rastlantı ile alakası yoktur. Yine araplarında ilk alfabe sistemi 22 sayıya denk düşmekteydi.

Numeroloji, pisagor'un tek sayı hesaplaması ve üstad sayılardan yola çıkarak, arap ve ibranilerdeki alfabetik hesaplama ile hayatımızdaki özel zaman gün ve tarihlerin anlamlandırılması prensibine dayanır.

Numeroloji de her bir sayının gizli manası var. Alfabedeki harflerin da karşılığında bir sayı var. Buna dayanarak, numeroloji ilmi esasında doğum tarihiniz, adınız ve soyadınız üzerinden hayatınızda önemli tarihler ve kaderinize etkileri ile ilgili bilgiler edinilebilmektedir. Bu hesaplama için kişinin ismindeki harflere karşılık gelen rakamlar ve doğum tarihi rakamları pisagor'un hesabına benzer bir şekilde tek haneye indirgenir. Burada kural üstad sayıları teke indirgememek ve diğer sayıları 1-9 arasına denk gelene kadar toplamaktır. Ortaya çıkan sonuç sizin yaşam çizginizde önemli bir noktaya tekabül eder.

Numeroloji de önemli olan, rakamların en doğru şekilde yorumlanabilmesidir. Burada kişinin hikayesi ve sorduğu soru, merak ettiği konu çok önemlidir. Numeroloji yardımıyla senelerdir insnalar kaderleri hakkında fikir sahibi olup, geleceğe dair kararlarının yönlendirmekte ve hatalardan sıyrılmayı başarabilmektedir.

***
Bioenerji nedir ile alakalı daha ayrıntılı bilgi edinmek için "BİOENERJİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER " konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.
***

KADER SAYISI:
Sayılar hayatımızın her noktasında bizimledir ancak önemli olan onları doğru okuyabilmektedir. Herkesin bir kader sayısı vardır. Bu kadar sayısı kişinin hayatının en önemli anlarında ortaya çıkan ve içerdiği anlamla kişinin hayatına etki eden sayıdır. Kader sayınız, başarılarınızı, kendinize has güç ve yeteneklerinizi, zayıf noktalarınızı ya da karşılaşabileceğiniz zorlukları size göstermektedir.

NUMEROLOJİ İLE YAPILABİLECEKLER NELERDİR?

  • Numeroloji, zayıf noktalarınızı anlayarak yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar.
  • Hayat yolunda hangi alanda güçlük çekeceğinizi ve test edileceğinizi fark etmenize yardımcı olur.
  •  Önemli kararlar için doğru zamanlamanın belirlenmesine yardımcı olur.
  • Pozitif enerji yüklü günlerinizi söyler
  • Negatif ve olumsuz enerji yüklü günleri size söylereyek önlem almanızı sağlar.
  • Karşınızdaki insanlar hakkında ön bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Kader sayınızı öğrenmenizi sağlar.

Numerolojiden, özellikle evleneceğiniz kişiye karar verirken, iş anlaşması yaparken, önemli kararlar alırken, çocuklarınızın isimlerini ve doğum zamanlarının belirlerken, karşınızdaki insanı tanımaya çalışırken, iş değiştireceğiniz ya da iş kuracağınız zaman, hayatınızla ilgili önemli kararlar almadan önce ya da alacağınız zaman yararlanabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için blog kısmına göz atabilirsiniz...

SİZ DE NUMEROLOJİ HESAPLAMASI YAPTIRMAK VE KADER SAYINIZI ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ;

BİZİ ARAYIP DAHA AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

0 532 720 91 98
0 216 668 00 79