Şifa Ve İyileşme

AVUCUMUZDAKİ ŞİFA ENERJİSİ: REİKİ

Ellerimiz, özellikle avuçlarımızın içi bir enerji deposudur ve ‘Hayata tutunmamızı’ sağladıkları için çok değerlidir. Enerji açısından bakarsak, değerinin düşündüğümüzden daha fazla olduğunu hatırlayabiliriz. Örneğin, birisine şefkat göstermek istediğimizde yanağını veya başını okşarız, desteğimizi vermek veya teselli etmek istediğimizde sırtına dokunuruz, yolculuğa uğurlarken el sallayarak aramızdaki bağı hissettiririz, bebeklerin gaz sancısını gidermek için sırtına masaj yapar onu sakinleştiriririz. Her ne hikmetse(!) bir yerimiz ağrıdığında kendiliğinden elimizi ağrıyan yere koyarız v.b.

REİKİ’Yİ HİSSEDİN…
Şimdi en pratik yoldan bu enerjiyi hissetmek adına avuçlarınızı birbirine sürtünve bir iki dakika onları karşılıklı tutarak avucunuzdaki titreşimi hissedin. Mesafeyi bazen açın, bazen daraltın. Sanki ellerinizin arasında esneyebilen bir enerji varmış gibi algıladığınızı görebilirsiniz. Bu deneyimin ardından son paragraftaki adımları uygulayabilirsiniz. Böylece, doğuştan şifacı potansiyeliniz olduğunu belki hatırlayabilirsiniz. Şimdi Reiki kakkında kısa bir genel bilgi;

Varlığı binlerce yıl öncesine dayanan ve Japon Dr. Mikao Usui’nin 19. yy. sonlarına doğru yeniden keşfettiği, Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelen Reiki, adından da anlaşılacağı gibi, zaten içinde yaşadığımız enerjinin ta kendisidir. Ancak gelin görün ki, yaşadığımız günlük koşuşturmaların stresinden çoğumuz bunun farkında değilizdir. Halimiz bir balığın suyun içinde olup ta suyun farkında olmamasına benzer. Dolayısıyla, önemli olan bize hayat veren bu enerjinin bilincinde olmak, böylece, olumlu etkilerini almaya açık olmaktır. Bu durum tıpkı bir radyoyu açmak ve özel bir kanalın yayınını almak gibidir. Artık istesek de istemesek de o kanalın yayınını duyarız.

REİKİ’NİN ETKİLERİ

İşte Reiki uygulamak evrenin şifa kanalıyla aynı frekansta olmak gibidir. Olumlu etkisini duyumsamamız kaçınılmazdır. Çünkü böyle bir niyet öz gücümüzü farketmemize, saf mutluluk, huzur, sevgi, güven, yaratıcılık, başarı v.b.doğuştan sahip olduğumuz kaynakların giçlenmesine vesile olur. Böylece, bu enerjinin fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel tüm bedenlerimize iyilik getirdiğini deneyimleriz.

Reiki’ye uyumlanmak, eskilerin tabiriyle, bir ‘el alma’ törenidir. Öğretinin kuralı gereği konunun uzmanı olan biri tarafından‘el vermeyi’ gerektirir. Uyumlanmanın ardından 21 günlük uygulamayla birlikte yaşam enerjinizin yükseldiğini, kullandıkça etkisinin güçlendiğini, böylece, kalıcı hale geldiğini deneyimlersiniz. Yaşadığınız olayların sebep-sonuç ilişkisini algılamaya başlar, doğallıkla çözüm üretmeye başlarsınız. Yalnızca kendinize değil, başkaları için de kullanabileceğiniz Reiki konusunda iyilik getiren şey kişiler değil, enerjnin kendisidir.

Bazen iyileştiren, bazen de zor bir süreci kolaylaştırmaya yarayan Reiki’de uygulayıcıların değeri bu enerjiye kanal olma niyetleridir. Bu niyet, başkalarının iyiliğine vesile olurken kullanıcının da şifalanmasını sağlar. Bu özellikleriyle Reiki, bir yandan koruyucu, bir yandan da tıbbi tedavileri destekleyici sade bir tekniktir. Tam da bu nedenle olsa gerek, günümüzde Holistik Tıp, (İnsana hem ruhsal hem de fiziksel yaklaşan Bütüncül Tıp) gibi kavramları artık daha sık duymaktayız.

Sonuç olarak, kazandırdıklarına baktığınızda Reiki ile güne başlamak ve bu enerjinin farkında olduğunuzu kendinize hatırlatmak yalnızca bir seçim meselesidir. Radyonuz var ama açmıyorsanız ‘Niye ses vermiyor?’ diye kimseyi suçlamazsınız, değil mi?

Şimdi, henüz uyumlanmamış olsanız bile şu küçük alıştırmayı yapabilirsiniz: Yazının ilk paragrafındaki bilgileri hatırlayın. Ardından, birkaç kez derin nefes alıp verin. Nefesinizin farkında olun ve nefesinizin bedeninizdeki hareketini takip edin. Nefes alış verişinize bilinç getirmenin tek başına sizi rahatlattığını, yaşam enerjisinin ne kadar çabasızca ciğerlerinize dolduğunu ve yine çabasızca salıverildiğini fark edin. Şimdi kendinize şifa vermeye niyet edin ve ellerinizi birbirine sürdükten sonra bir elinizi göğsünüze, diğerini de karnınıza koyarak akışı algılamaya çalışın. Avuç içinizden akan şifa enerjisinin tüm hücrelerinizi doldurduğunu bilmenin huzuruyla 5-10 dakika gözleriniz kapalı olarak kalın (dilerseniz gözleriniz açık da kalabilirsiniz) ve teşekkür ederek bitirin.

***
Bioenerji ve şifa seansı alan kişilerin VİDEOLU yorumlarını izlemek için ” KEMALE İBRAHİMOVAYA GELENLER ” bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.
***

For Residential and Commercial Cleaning

Our Staff is trained to clean everything you need!

Yanıtla
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?