Bilinçaltı Temizliği

Bilinçaltı temizliği, kişinin anne karnından bu güne kadar yaşadığı olayların bilinçaltında yarattığı olumsuz izlerin bulunarak, fark edilmesini sağlayan ve bunların kişinin hayatında yarattığı negatif etkinin giderilmesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Yaşamımız boyunca farkında olduğumuz ve olmadığımız birçok olay bilinçaltımızda farklı yansımalarıyla yer bulur. Yaşanılan büyük trajedilerin önemli etkileri olduğu gibi küçük küçük birçok olayında bilinçaltımızda önemli etkileri vardır. Kapalı bir kutu olan ve hala gizemi tam çözülemeyen bilinçaltımızın temizliği de aslında o kadar kolay değildir. Bunu anlatabilmek için öncelikle bilinçaltı kavramına biraz göz atalım.

Nörolog ve psikanaliz Freud bilinçaltının insan üzerindeki etkileri konusunda oldukça çok araştırma yapmış bu konuda birçok teori geliştirmiştir. Bunlardan en önemlisi bilinçaltımızın hayatımız üzerinde ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğudur. Günlük yaşantımızdaki birçok hareketimiz bilinçaltımız aracılığıyla yönlendirilir. Sebebiniz bilmediğimiz korkularımızın, aniden aklımıza gelen bazı düşüncelerimizin, tabu ve kararlarımızın sebeplerinin temelleri bilinçaltımızda gizlidir.

Bilinçaltımızı Ve Hayatımıza Etkileri
Bilinçaltımız sürekli çalışan ve kaydeden bir mekanizmadır. Sizin gözünüzden kaçan ufak ayrıntılar gerçekte onun gözünden kaçmaz ve her şey bilinçaltımızı besleyerek güçlendirir. Dikkatli bir gözle baktığımızda bilinçaltımızın etkilerini fark etmemiz mümkündür.

Dil ve bilinçaltı bağlantısı:
Dilimiz içimizdeki çatışmaların ayırt edilebildiği bir alandır. Zaman zaman ağzımızdan kaçırdığımız sözcüklerin ya da bazı dil sürçmelerinin aslında gerçek duygularımızı yansıttığına şahit oluruz, bu durum her zaman tatlı sonuçlanmasa da ağzımızdan aniden çıkan kelimeler bilinç süzgecinden geçmediği için bilinçaltımızı olduğu gibi yansıta bilmektedir.

Serbest çağrışım aracılığıyla ağzımızdan aniden dökülüveren kelimeler, bilinçaltımızın etkisidir. Bazen farkında olmadan açtığımız konular, konuşmalarımızın altında yatan gerçeklerin fark edilmesini sağlayabilir.

Rüyalarımız ve Bilinçaltı:

Rüyalarımızı bilinçaltına giriş kapısı olarak düşünebiliriz. Bütün bir gün boyunca gördüklerimiz, duyduklarımız, hislerimiz rüyalarımızda bambaşka bir şekilde karşımıza çıkar. Beynimiz uyku sürecinde bir düzenleme içerisindedir. Nöronların iletişimi üzerinden gerçekleşen bu düzenleme gün içerisinde yaşadığımız tüm donelerin tek tek işlenmesini sağlar. Bilinçaltımız gibi rüyalarımızın esrarı da tam olarak çözülebilmiş değildir buna karşın, rüyalarımızı dikkate alarak bilinçaltımıza dair bazı ipuçları edinmemiz mümkündür.

Bilinçaltımızın Tercihlerimize Etkisi:

Bilinçaltımıza dair bilimsel araştırmalar ilerledikçe, bilinçaltımızın günlük hayatımıza, yaşama tarzımıza ve tercihlerimize ne denli etki ettiği anlaşılmış ve elde edilen bilgiler doğrultusunda bilinçaltı kontrolü kariyer planlaması, reklam, ikna ve etkileme sanatları, filmler ya da propaganda unsurlarında destek amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Direkt olarak bilinçaltımıza hitap eden subliminal mesajlar içeren reklamlar günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Bunun en çarpıcı örneği reklamlardır. Reklamlar içerisine bilinçaltımızın görebileceği ancak bilincimiz tarafından algılanamayan bazı unsurların yerleştiriliyor olması dönem dönem tartışma konusu olmuştur.

Küçükken yaşadığımız bir korku, dinlediğimiz bir hikaye biz hatırlamasak bile bilinçaltımıza yerleşerek bugün ki yaşamımızı tamamen etkileyebilir. Sebebini bilmediğimiz korkular, özgüven eksikliği, iletişim güçlükleri bunlardan en sık karşılaşılanlarıdır. Örneğin, bilinen bir sebebi olmadığı halde sürekli karanlıktan korkan ve ilerlemiş yaşına rağmen bu korkusunu yenemeyen bir çocuğun bilinçaltında buna sebep olan etkilerin araştırılması gerekmektedir. Bilinçaltı temizliği de tam bu nokta da önem arz eder.

***
Kemale İbrahimova’nın, Ruhsal integrasyonika ekolünün yaratıcısı Ünlü Rus Psikolog Konstantine Dowlatow’dan aldığı integrasyonika eğitimleriyle ilgili sertifialarını görmek için “SERTİFİKALAR” bölümünü ziyaret edebilirsiniz
***

BİLİNÇALTIMIZ İLE İLGİLİ İLGİNÇ BİLGİLER

  • Bilinçaltımız hiç durmadan çalışır. Uyku zamanlarımız da dahil olmak üzere bilinçaltımız sürekli açık ve kayıt halindedir.
  • Bilinçaltımız muazzam bir problem çözücüdür. Farkında olmasak da isteklerimiz, arzularımızı ve hareketlerimizi kontrol eden bilinçaltımızı biraz dinlemeyi öğrendiğimizde onun ne kadar iyi bir sorun çözücü güce sahip olduğunu görmüş olursunuz… Başka psikolojimizle ilgili olan sorunlar olmak üzere birçok problemin çözümü onda gizlidir.
  • Bilinçaltımızı kapatmamız mümkün değildir. Bilinçaltı temizliği olarak adlandırsak da, aslında bilinçaltında yapılan bu işlem bir silme ya da kapama içermez. Bilinçaltı temizliği, olumlamalar ve bioenerji ile bilinçaltının yeniden yapılandırılmasını içerir.
  • Bilinçaltımıza en yakın olduğumuz anlar, beynimizin alfa modunda olduğu anlardır. Bu uykudan önceki birkaç dakika ve uyanmadan önceki birkaç dakikalık süreci kapsar. Bu sebeple bilinçaltı ile ilgili konularda hipnoz yöntemi de aktif olarak kullanılan yöntemler arasındadır.
  • Bilinçaltımız sürekli olarak ayrıntılı bir şekilde kayıt alır. Gün içerisinde sizin fark etmediğinizi düşündüğünüz ve hatırlayamadığınız birçok an, bilinçaltımıza kaydedilir ve orada sonsuza kadar depolanır. Bu sebeple günlük hayatımıza daha fazla pozitif etki sokmamız gerekmektedir olumsuz hisler ve hatıralar bilinçaltımızı kirleten unsurlardır.
  • Bilinçaltımız hayal gücümüzden oldukça etkilenmektedir, bunun sebebi bilinçaltımızın hayal ile gerçek olanı ayırmadan her birini ayrı ayrı kaydetmesidir. Bu bize bilinçaltımıza ulaşabilmemiz için bir kapı daha aralar, bilinçaltı temizliği ya da bilinçaltımıza etki edecek olumlamalarımızda görsel hafızamamızı çalıştırmamız oldukça etkili olacaktır.

***
BİOENERJİ VE işlevleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için “ BİOENERJİ ” konulu makalemizi okuyabilirsiniz.
***

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIYOR?

Tarih boyunca merak edilen ve araştırılan bir konu olan bilinçaltı temizliği farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Burada, bahsettiğimiz elbette bir makineye bağlanıp beynimizde yapılan bir temizlik değildir. Bilinçaltı temizliği; bize olumsuz etki eden olayların bulunarak, yeniden yapılandırılması anlamını taşımaktadır.

Bilinçaltı temizliği olarak adlandırdığımız bu yenilenme işlemi farklı metodlarla gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle eğer çok büyük bir probleminiz olmadığı düşünüyorsanız bilinçaltınızı rahatlatan ve yeniden yapılandıran kendi kendinize uygulayabileceğiniz yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bilinçaltımızı birazcık rahatlatmak için bizi huzursuz eden konularla alakalı olumlamalar yapmak işe yarayan bir yöntem olacaktır. Olumlama ve meditasyon bilincimiz yardımıyla bilinçaltımıza etki etmemizi sağlar. Ancak olumlama ve meditasyon daha yüzeysel konular üzerinde etkili olmaktadır, çünkü öz disiplinimiz ne kadar yüksek olursa olsun, insanoğlu yönlendirmeyi sever ve dış etkileri daha hızlı bir şekilde kabullenir.

Bilinçaltı temizliği ile ilgili bir diğer yöntemde hipnozdur, Hipnoz bilinçaltı temizliği konusunda oldukça etkili bir yöntem olmasına rağmen yarı uyku halinde yapılan terapiler bazı insanları korkutabilmektedir.

Bilinçaltı temizliği ile ilgili en önemli tekniklerden biri de sitemizde uzun uzun anlattığımız Rus Psikolog Konstantin Dowlatow’un sunduğu metod olan ruhsal intagrasyonika’dır.

***
Modern çağın en çok konuşulan bilinçaltı temizliği yöntemi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek
için RUHSAL İNTAGRASYONİKA sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…
***

For Residential and Commercial Cleaning

Our Staff is trained to clean everything you need!

Yanıtla
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?