Kalp Çakrası Nasıl Açılır?

Kalp çakra, ana çakra sisteminin merkezinde yer alan sevgi ve paylaşım çakrasıdır. Sevgi çakrası ya da 4. Çakra olarak da bilinen bu çakra, evrensel sevginin merkezidir ve öncelikle kendi benliğimize ve yaşamımıza olan sevgi, ikili ilişkilerde, aile ve arkadaşların yanı sıra doğa ve evren sevgisi ile alakalıdır. Yaşamımızdan ya da yaptığımız şeylerden, görüştüğümüz kişilerden ya da sahip olduğumuz şeylerden keyif alabilmemizin koşulu sevgidir. Bu nedenle kalp çakra hayatımızın her alanında oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Kalp çakra kapandığında sevgi ilişkileri temelinde birçok sorun yaşanabilir. Peki, dengesizleşmiş bir kalp çakrası nasıl açılır?

Kalp çakra açma, diğer tüm çakralarda olduğu gibi negatif enerjilerden arınma ve evrensel yaşam enerjisinin o çakraya tam ulaşmasını sağlamak ile mümkündür.

Çakralarımız günlük yaşamımızda aldığımız negatif ve pozitif enerjilerden etkilenir. Auramızın çeşitli ruh hallerinde ve ortamlarda değişmesinin nedeni budur. Bu bazen çakralarımızın daha güçlü ve iyi  bazen de daha zayıf veya dengesiz çalışmasına neden olabilir. Böyle durumlarda aşağıda anlatacağım çeşitli yöntemlerle çakraların güçlenmesi sağlanabilir.

Bununla birlikte yoğun negatif enerjiler altında kalmak, nazar büyü ya da kem göz gibi enerjilerin etkisi çakraların tamamen dengesizleşmesine ve diğer bir deyiş ile kapanmasına neden olur. Bu durumda maalesef kişi kendi kendine enerji vermekte yetersiz kalır ve pozitif enerji ve şifa yüklemesi için aracı olacak bir bioenerji uzmanına ihtiyaç duyulur.

Kalp Çakrası Açma ve Güçlendirme Yöntemleri

Bir insanın kendi çakrasını açması mümkünse de maalesef her insan bunu yapamaz. Kapalı çakraya sahip bir kişinin kendi çakrasını açabilecek yeterli şifa enerjisini aktarması kolay değildir ancak yine de yardımcı olabilecek tüm yöntemleri vermeye çalışacağım…

Bioenerji Seansları

Kapalı bir kalp çakranın açılabilmesi için bilindiği üzere en etkili yöntem, bioenerji seansı alarak, negatiflerden arınmak ve evrensel yaşam enerjisinin bedeninize akmasına izin vermektedir. Bioenerji seansları, Yaradan tarafından bu yetenek ile dünyaya gelmiş ve kendisini bu konuda eğitmiş bioenerji uzmanları tarafından aktarılır. Bioenerji uzmanları, yüksek enerjiye sahip başkalarının enerji akışını hissedebilen aracılardır. Bioenerji seansları, enerji ölçümü ile başlar. Bakır çubuk uçlu özel bir araç araçlığıyla kişinin enerji akışının yönü belirlenir ve hangi çakranın kapalı olduğu saptanır. Şifa yetisine sahip insanlar enerji akışını kendileri hissedebilirler.

Sorunlu çakraları tespit edilen kişinin, bu çakralarının durumuna göre seanslar belirlenir ve negatif enerjilerden arınması sağlanarak, bedenindeki enerji akışı düzenlenir. Şifa enerjisi verilerek kapalı çakralar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》  Bioenerji Hakkında Merak Edilenler  《《

Kalp Çakra Güçlendirmek İçin Diğer Yardımcı Yöntemler

1. Kalp çakranın kapanmasındaki en etkili negatif enerjilerden biri KEM GÖZ ya da Nazardır. Kalp çakra açma içinde ilk yapılması gereken üzerinizdeki nazardan olabildiğince arınmaktır. Çakralarınızın güçlenmesini ve kalp çakranın açılmasını istiyorsanız Nazardan Arınma Yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

2. Kalp çakrasının renkleri olan zümrüt yeşili ve pembe rengi onun enerjisinin yansımasını içinde taşır. Birbiriyle uyumlu titreşimler yaydıkları için bu renklere bakmak ve onlarla iç içe olmak kalp çakrasının kendi ritmini yakalamasına yardımcı olur.

3. Zümrüt taşı ya da pembe kuvars ile bezeli takılar, kalp çakranın enerjisini destekler.

4. Aromatik gül yağının kokusunun kalp çakrasına iyi geldiği bilinmektedir. Kalp çakranızı güçlendirmek istediğiniz bu dönemde, her gün birkaç damla gül aromasıyla enerjinizi yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

5. Kalp çakraya özel meditasyonlar yapmak da oldukça etkili olacaktır. Sessiz ve sakin bir ortamda günlük 10 dakikalık çalışmalarla kalp çakrasına onun yaydığı enerjiye odaklanarak oraya şifa enerjisinin akışını sağlamayı deneyebilirsiniz.

6. Kolay olmasa da stresten uzak durmak ve hatta stresli ortamlardan tamamen kaçınmak. doğru ve dengeli beslenmek sizin duygusal sarsıntılara karşı daha dayanıklı kılacağı için çakralarınızın negatiflerden etkilenmesini zorlaştırır. Bedeninizi güçlendirerek, iyi enerjilere açık olmanızı sağlar ve evet tahmin ettiğinizden daha etkili bir yöntemdir.

7. Sizi olumsuz etkileyen negatif enerji yaydığını düşündüğünüz ortamlardan ve insanlardan uzak durmak çakraların dengede çalışmasına etki eder.

8. Kalp çakraya etki eden önemli enerjilerden biri de sarılma ile yayılan enerjidir. Sevdiklerinizle bol bol sarılmak sevgi almak ve sevgiyi vermek, anlamı sevgi ve paylaşım olan kalp çakrasına olumlu enerji doldurur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》  Bilinçaltı Temizliği ve Arınma  《《