Nazardan Korunma

Nazardan korunma için öncelikle inançlarınıza güvenin ve başkalarına haset etmekten ve nazar değirmekten kaçının, unutmayın negatif enerjiler negatif enerjileri doğurur. Nazardan korunmanın en önemli kurallarından biri de nazar etmekten kaçınmaktır. Nazardan korunmak için neler yapılır?

Nazardan korunmak o kadar da kolay değildir. Nazar eden kötü niyetli insanların yanı sıra, kötü niyetli olmasa da mutsuz insanların çok olması sizin mutluluğunuza çevrilen gözleri arttırır.

Bedenimizi negatif enerjilerden koruyan kalkanımız auradır. Nazardan korunmak için enerjisel koruma kalkanı olan aura güçlü tutulmalıdır. Bunun için çakraların dengede ve açık olması gerekir.

Auramız bizi, bize iyi gelmeyecek olumsuz enerjilerden korur. "sevmedim orayı, enerjim tutmadı, ısınamadım, sebebini bilmiyorum ama onu hiç sevmedim" gibi cümleler genellikle auranın kendisine ters enerjilerle karşılaşmış olmasıdır. Auramız güçlü olduğunda negatif enerjiler bu kalkanı geçemez ancak günümüz metropol yaşantısında çevremizdeki negatif enerjilerden korunmak hiçte kolay değildir. Çevremizden gelen veya kendi kendimize yarattığımız stresler de auranın zayıflamasına neden olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》 Nazar Nedir? Nazar Var mıdır? 《《

En Etkili Nazardan Korunma Yöntemi

Nazardan korunmak için en etkili yöntem elbette DUA'dır. İçten bir şekilde inançlarımız doğrultusunda dua etmek, maneviyatımızı yükselterek korunmamıza olanak sağlar. Nazar Duası okumak, kişinin maneviyatını yükseltir ve bu bilindiği üzere en etkili nazardan korunma yöntemidir.

Nazardan korunmak için Yaradan'a sığınmak, ondan yardım istemek, şükretmek çok önemlidir. Dua herkes içindir. Herkes kendi inançları doğrultusunda ettiği dua ile kendi maneviyatını yükseltebilir. Bu kişinin yaşam enerjisine katkı sağlayacaktır.

Bununla birlikte nazardan korunma yöntemleri olarak çok eski dönemlerden bu yana kabul görmüş bazı ritüeller vardır. Bu yazının devamında nazardan korunma yöntemlerini uygulanışlarıyla birlikte vereceğim.

1.İnançlarınıza Güvenin. 

Nazardan korunmanın en önemli yöntemi, Allah'a güvenmek, ona sığınmak ve iman etmektir. İnançlarımız yaşam şeklimizi etkiler.  İnandığımız gücün bizi koruduğunu bilmek, nazardan korunmak için değerli bir yöntemdir. Sürekli nazar korkusu ile yaşayan insanlar bir yandan da malesef bu enerjileri bilmeden kendilerine çekerler. Bu konuda inançlı olmayı öğrenmek nazara karşı korucuyu bir önlemdir. O ilahi gücün sizi koruduğunu bilin...

2.Haset Etmeyin.

Negatif enerjiler yaymak size onları çekecektir. Karşı tarafa kötü gözlerle baktığınızda kötümser ve negatif enerjiler yayan insanların enerjilerini kendinize çekmiş olursunuz ya da bu duyguları ortaya çıkarırsınız. Başkalarında görüp beğendiğiniz şeyler konusunda erdemli davranarak, güzel bir bakışla dua etmeniz, nazarın size dönmesini engelleyecektir. Unutmayın güzel düşünceler eninde sonunda güzel düşünceler doğurur.

3.Çakralarınızı Dengede Tutun.

Evrensel yaşam enerjisinin bedeninize tam girmesini sağlayın. İyi beslenme, uyuşturucu sigara alkol, stress ve dedikodudan uzak durmak özetle iyi ve doğru bir yaşama odaklanmak çakralarınız dengede kalmasını ve doğru çalışmasını sağlar. Bu da enerji boyutunda fenalık ve belalardan korunmanıza olanak sağlar. Çakraları dengede ve düzgün çalışan insanlar, negatif enerjilerden kaçınabilir.

4.Kapalı Çakralarınızı Açtırın.

Kapalı (Dengesiz) çakralar ile nazardan korunmak ve kaçınmak oldukça güçtür. Çevremizde sürekli iyi ve kötü enerjilerle yaşıyoruz. Yaşamınızda ne yaparsanız yapın ya da  ne kadar önlem alırsanız alın çözemediğiniz konular varsa çakralarınızı kontrol ettirmelisiniz. Çakralardan en az birinin kapalı olması, enerji kalkanıını bozar ve insanı nazara karşı savunmasız hale getirir. Aynı zamanda nazar almanın da çakraların kapanmasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

5.Nazar değmesinden korktuğunuz ortamlarda kendinizi koruyun.

Sebebi olmadığı halde rahat hissetmediğiniz, sizi tedirgin eden, negatif enerjileri algıladığınız ortamlarda durmayın. Böyle ortamlarda bulunmak zorunda kaldığınızda aşağıda bahsedeceğim, nazardan korunma ritüellerini uygulayın. Bulunduğunuz ortamdan ayrılamıyorsanız ancak size nazar değmesinden korkuyorsanız öncelikle Yaradan'a güvenerek korkunuzu üzerinizden atın, ayna metodu ve çapraz bağlama metodu ile kendinizi çevreden gelecek negatif enerjilere karşı bloke edin.
İşte etkili nazardan korunma yolları...

Nazardan Korunma Yolları

 

▐░ Ayna Koruması

Karşınıza size nazar edeceğinin düşündüğünüz birisi oturduysa o kişi ile aranıza hayali bir ayna koymak suretiyle aynanın parlak yüzünün ona baktığını düşünerek ondan gelen negatif enerjinin yansımasına ve kendisine dönmesine yardımcı olabilirsiniz.

Negatif etkilere maruz kalacağınızı düşündüğünüz bir ortamda çevrenizden nazar geleceğine inanıyorsanız bundan korunmak için  "kendimi senin kötü enerjilerini kapattım" diyerek kollarınızı göğsünüzde birbirine bağlayarak kapatın. Aynı şekilde mümkünse ayaklarınızı da çapraz bir şekilde kapatın. Bu şekilde karşınızdaki insanın negatif enerjilerine karşı auranıza destekleyici enerji alanı yaratmış olursunuz. Bununla birlikte karşınızdaki insanın enerjilerinden sizi koruması için karşınızdaki kişi ile aranızda bir ayna olduğunu düşünerek o kişinin  olumsuz enerjisinin  ve nazarının ona dönmesini sağlayabilirsiniz.

▐░ Tuzlu Su İle Aura Temizleme

Bedenimizin %70'i sudan meydana gelmektedir. Su ve tuz bizim yapı taşımızın doğal maddeleridir. Onlardan faydalanarak auramızı temizleyebiliriz. Nazardan arınma yöntemi olarak tuzlu sudan faydalanılır. Kaya tuzu himayala tuzu ya da deniz tuzunu ılık su ile karıştırıp banyoda başınızın üstünden yavaş yavaş dökmelisiniz. Suyun ılık ya da soğuk su olmasına dikkat edin, sıcak su ile tuz negatif enerjiyi çekemez.  Bu bedeninizdeki enerji akışını dengeler ve sizi negatif enerjilerden arındırır. Tuzlu suyu başınızdan dökerek auranızı temizlersiniz. Burada niyette çok önemlidir. Üstünüzden aşağı doğru süzülen tuzlu sularla birlikte üzerinizdeki negatif enerjilerin arınacağını bilin, buna inanın.  Tepe çakranızdan başlayarak, kök çakranıza kadar su ve tuzun doğal etkisinden faydalanın.

▐░ 9 Dakikada Nazarı Eritme

Tuz ve suyun etkili bir şekilde nazarı atmasının bir diğer yöntemi de, tuzlu su yardımıyla ayaklarınızdan nazarın atılmasıdır. Bir kabın içerisinde ılık su koyarak içine bir avuç kalın tuz atıp karıştırdıktan sonra, negatif enerjilerden ve nazardan korunma niyetiyle 9 dakika ayaklarınızı hazırladığınız ılık suya yerleştirin. Bunu yaparken farklı şeyler düşünmek yerine 9 dakika boyunca bedeninize odaklanın ve negatif enerjinin bedeninizden sıyrılarak kaptaki suya aktığını hissetmelisiniz.

Kaptaki suya ayaklarınızı koyarken " Üzerimdeki tüm nazar, negatifler, hastalıklar ve problemler bu tuz gibi eriyip gitsin" diyerek bunu hayal gücünüzün yardımıyla hissedin. 9 dakikanın sonunda suyu dökerek ayaklarınızı akan suyla yıkayın.

Gerek duyarsanız bu ritüeli 9 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

▐░ Toprak ve Yağmur Nazarı Atma

Kök çakranın elementi olan toprak doğanın bize negatif enerjilerden arınmak için sunduğu güzellikler arasındadır. Toprak bedenimizdeki enerji akışını dengelemeye yardımcı olur. Bu da çakraların dengeli olmasına ve auramızın güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir aurası olan kişiler nazardan çok daha etkin bir şekilde korunur.

Ilık havada, hafif yağmur altında yapılan kısa yürüyüşler, üzerinizdeki negatif enerjileri atmanızı sağlar. Nazarı temizlemeye yardımcı olur.

Yağmurda yapılan yürüyüş, enerji ve çakralarınızı düzenlemektedir. Sadece olumlu şeyler düşünerek yapacağınız bir yürüyüş, enerjinizi yükselterek sizi nazarlara karşı korumanızı arttırır.

▐░ Kemale İbrahimova Nazar İçin Kadim Metodu

Eski çağlardan beri kullanılan çok önemli bir yöntemde de, nazardan korunmak için yine tuzdan yararlanır. Bunun nedeni tuzun negatif enerjileri bünyesinde toplayarak absorbe etmesidir.

Açık havada elinize alacağınız kaya tuzunu, kafanızın üzerinde tutarak önce sağdan sola doğru olacak şekilde 22 defa döndürüyorsunuz.

Bu sırada "Üzerimde var olan bütün nazar ve negatif enerjiler gitsin" demelisiniz.

22 defa döndürme işlemi bittikten sonra avucunuzdaki tuzu bu sefer sol omzunuz üzerinden arkanızdan atmalısınız.

Üzerinizdeki nazarı toplayan tuzu arkaya attığınızda ARKANIZA DÖNÜP BAKMAYIN.

Daha sonrasında yıkanarak nazardan arınma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnanarak gerçekleştirdiğiniz bu ritüel ile kendinizi güçlenmiş ve arınmış hissedeceksiniz. Nazara karşı uygulanan diğer yöntemlerle birleştirerek etkiyi arttırın.

 

Nazara Karşı Bioenerji Seansları

Nazarın bir negatif enerji olduğunu ve insanlar tarafından yayıldığı için çok güçlü olabileceğini biliyoruz. Negatif enerjilere karşı en önemli kalkanımız ise auramızdır. Auramız bedenimizi zar gibi saran enerjisel bir alandır. Çevremizdeki negatif enerjilere karşı bizi korur.

Bioenerji seansları, çakraların doğru ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlayarak, enerji alanınızı güçlendirir. 7 çakranın 7'si birden dengeli ve açık olduğunda auranız güçlenmeye başlar.  Böylece dışarıdan gelen kem göz, nazar, büyü gibi enerjisel etkilerden korunmanıza olanak sağlar.