Nazar, insanın yaydığı negatif enerjilerdir ve insandan insana etki ettiği gibi bilindiği üzere cansız varlıklara da etki edebilmektedir. Yoğun negatif düşüncelere sahip kişiler, çevrelerindeki insanlara etki edebildiği gibi eşyalara ya da ev, iş yeri gibi ortamlara etki edebilir. Evde nazar, birçok farklı belirti ile kendini gösterebilir.

Eve yayılmış yoğun negatif enerjinin önemli etkileri vardır. Bu durum ev halkının duygu ve davranışlarını olumsuz etkilediği gibi çakraların kapanmasına ve farklı yeni problemlerin artmasına neden olabilir.

Eve Nazar Değmesi Nasıl Ortaya Çıkar?

Nazar, genellikle eve yeni gelen kişilerin bilerek ya da bilmeden hissettikleri duyguların enerjisel yansımasından ortaya çıkar. Dolayısıyla haset kıskançlık gibi kötü duygular evdeki nazarın da en büyük sebebidir. Bununla birlikte bu mala mülke aşırı sevgi ve bağlılıkta yoğun duygulardır ve korkuyu da beraberinde getirir ve bu da nazara kapı aralar.

Kişi bilmeden ya da fark etmeden kendi evine nazar edebilir ya da her ne kadar negatif düşünceler hissetmiyorsa da başkasının evine, eşyasına nazar değirebilir.

Evdeki nazar 2 şekilde ortaya çıkar;

  • Birisi evin kendisine nazar edilmiş olması,
  • Diğeri ise evdeki bir eşyaya ya da eşyalara nazar edilmiş olmasıdır.

Bir insan “ne güzel ev” dediğinde, eğer negatif enerjisi ağır basıyorsa eve nazar değer ancak aynı şekilde eşyalar için de nazar edilmesi mümkündür. Belirli bir eşyanın nazarlanması sebebiyle negatif enerjinin yayılması durumu da söz konusu olabilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》 Üstünüzde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsınız? 《《

 

Evde Nazar Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir evde negatif enerjiler ve nazar varsa, ev halkı maddi veya manevi olumsuzluklarla karşılaşır. Bu nedenle belirli aralıklarla evdeki negatif enerjiyi dağıtacak yöntemleri uygulanması oldukça etkilidir.

Evde nazar belirtileri, ortaya çıkan görünmez kazalar, anlaşmazlıklar ya da kavgalar, evden soğuma, evdeki bereketin kaçması, ev içinde ve odalarda ortaya çıkan kasvetli hava evde nazar belirtilerindendir.

  • Ufak Kazalar Ortaya Çıkabilir: Evde nazar ya da benzer negatif enerjiler yoğun olduğunda evdeki ufak kazalar artar. Değer verilen eşyaların zarar görmesi kolaylaşır. Beklenmedik ufak kazalar ile ev ya da eşyalar zarar görebilir. Görünmez kazalar sebebiyle bozulan ya da kırılan eşyalar artar.
  • Ayna Ve Cam: Ayna ve cam gibi saydam ve yansıma yapan narin eşyalar kırılır ya da çatlar. Nazar özellikle bu şekilde narin ve enerji yansıtan eşyaların kırılmasına neden olur.
  • Anlaşmazlıklar Artar: Evdeki nazar evi ya da eşyaları etkilediği gibi elbette insanları da etkiler. Yanlış anlaşmalar sebebiyle ortaya çıkan gereksiz ve nedensiz gerginlikler, ev halkının gergin ruh halinde olması evde nazar olduğunu gösterebilecek önemli belirtilerden biridir.
  • Evden Soğuma: Evde nazar olduğunda sık karşılaşıldığı düşünülen durumlardan biri de evden soğumadır. Eve yayılan negatif enerjiler ev halkının evde huzursuz olmasına, evden soğumasına ya da eve gelmek istememesine sebep olabilir.
  • Bereketin Kaçması: Evdeki yoğun nazarın uzun vadede bereketi engellediği düşünülmektedir. Bereketli ev ve eşyalarda az malın çok faydası olurken, nazar ve negatif enerjiler aynı durumda daha az faydanın ortaya çıkmasına neden olur. Bu diğer bir tabiriyle bereketsizliğin artması olarak tanımlanabilir.
  • Kasvet Hali: Evde ve odalarda kasvetli bir havanın olması nazarın belirgin etkilerinden biridir. Evin içinden güzel enerjinin ortadan kalması, evde sebebi anlaşılamayan ama hissedilen bir kasvetin ortaya çıkmasına neden olur.

 

EVDEKİ NAZAR İÇİN NE YAPMALI?

Nazardan korunma yöntemlerinde olduğu gibi evdeki nazardan kurtulmak içinde en etkili yöntemlerden biri kaya tuzundan faydalanmaktır. Bunun yanı sıra üzerik otu ya da ada çayı otu yakma da evdeki nazar için yapılması etkili yöntemlerdendir.

Kaya Tuzundan Faydalanın:

Evdeki nazar için, 1 litre su içerisinde 2 yemek kaşığı kadar kalın taneli tuz (kaya tuzu, deniz tuzu, himalaya tuzu) eklenerek, eritilir. Evimin negatif enerjilerden temizlenmesi ve arınması için niyet edilir ve giriş kapısının solundan başlayarak sağa doğru evin tüm köşelerine birkaç damla serpiştirilir.

İşlem yeniden sokak kapısının önüne gelindiğinde tamamlanmış olur ve sokak kapısı açılarak, “tüm nazar ve negatif enerjiler gitsin, tüm rızık ve iyi enerjiler eve gelsin.” Denir.

Tuz ritüelinden sonra ellerin yıkanması gerekir.

Bu ritüeli ayda bir kez uygulanabilir. Özellikle eve nazar değirebileceğini düşündüğünüz kişiler evinize geldikten sonra tekrar edilmesi evin negatif enerjilerden temiz kalmasına neden olur.

Evde Nazar İçin Tütsüleme

Üzerik otu ve adaçayının nazar üzerinde yüzyıllardan beri kullanıldığı düşünülmektedir. Bir miktar üzerik otu ya da adaçayı alınarak metal bir kase içerisinde çakmak yardımıyla tutuşturulur. Tutuşan tohum ve otlar yanmaya başladığında evin soldan sağa doğru gezilerek tütsülenmesi sağlanır. Tutuşan ottan çıkan hafif duman evin köşelerinde gezdirilirken niyet etmelisiniz. Nazar bir enerji ortaya çıkardığı için niyet oldukça önemlidir.

Tütsüleme işlemiş esnasında “Niyet ediyorum evimin negatif enerjilerden temizlenmesi ve arınması için denilir.

Tütsüleme işlemi evin sokak kapısının solundan sağına doğru yapılır ve tekrar sokak kapısına gelindiğinde biter.

Sokak kapısı açılarak, “tüm nazar ve negatif enerjiler gitsin, tüm rızık  ve iyi enerjiler eve gelsin.” Denilerek tütsüleme bitirilir.

Tütsüleme ritüeli sonrası banyo yapılarak negatif enerjinin atılması sağlanır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
》》 Nazardan Korunma ve Arınma Yöntemleri《《