Şifacı Kimdir? Şifacı Neler Yapar?

ŞİFACI

Göremediğimiz ancak varlığını bildiğimiz, dokunamadığımız ama hissettiğimiz çeşitli güçlerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Evrensel yaşam enerjisi de bunlardan biri. Her birimiz belirli bir yaşam enerjisi ile doğarız. Şifacı, kendi güçlü ve yoğun yaşam enerjisini başkalarının bozulan yaşam enerjilerini düzeltmek üzere yönlendirebilen kişidir.

Enerji alanları, bilimsel olarak kabul edilmiş ve çeşitli bilimsel cihazlarla ölçümlenmeye başlanmıştır. Bu konuda yapılan araştırmalar her geçen gün yeni bir bilgi ortaya koyuyor olsa da enerji alanlarının nasıl kontrol edildiğinin sırrı hala tam olarak aydınlatılamamıştır.

***
Bioenerji, enerji alanları ve insan üzerindeki etkileriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız ” BİOENERJİ NEDİR?” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.
***

Dünyanın dört bir yanında eski çağlardan bu yana uygulana şifa yöntemleriyle şifacı, birçok kişinin hayatının seyrini olumlu yönde değiştirmesine yardımcı olmuştur.

 • Şifa kavramı eski çağlardan günümüz modern dünyasına kadar gelmeyi başarmış önemli ve etkili bir yöntemdir.
 • Şifacı, insanın enerji alanlarını algılar ve onlara etki edebilir.
 • “Yüksek Duyusal Algılama” becerisiyle enerji alanlarındaki sorunları hissedebilir.
 • İnsanın bir sorunun üstesinden gelmesini engelleyen enerji blokelerini algılayabilir.
 • İnsanın hayatını olumsuz yönde etkileyen negatif enerjileri fark ederek kişinin bunu düzenlemesine yardımcı olabilir.
 • Her şifacının şifa yöntemi değişik olabilir.
 • Şifacılar bu gücü doğuştan elde etmiş olabileceği gibi, içindeki gücü kullanarak sonradan da edinmiş olabilir.
 • Şifacılar danışanın enerji alanlarını dengeleyerek, kendi şifa enerjisini danışanın enerji sistemine gönderir.
 • Şifalandırdığı kişideki enerji alanlarının sağlıklı olmasına destek verir.

Nasıl ki, göremediğimiz ama bazen yoğun olarak hissettiğimiz negatif enerji kaynaklarından biri olan stres, çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkartabiliyor, pozitif enerji veren bir şifacı da tam tersi şekilde, metabolizmamızı güçlendirir, bizi olumlu ve güzel olana yönlendirerek vücudumuzun güzelliklere açılmasını sağlar.

Şifacının Temel Duyuları Ve Özellikleri

Şifacı, güçlü bir enerji ve yüksek duyusal algılama gücüyle doğduğu için başkalarına şifa verebilmektedir. Her kişinin içinde kendisi için bir şifacı mevcuttur, ancak kendi iç şifacımız başkalarına destek olacak kadar güçlü değildir öyle ki birçok kişi bu şifa gücünü kendisi için bile nasıl kullanması gerektiğini bilmemektedir.

Şifacı 2 temel duyuya sahiptir;

 1.     1. Duru Görü
 2.     2. Duru His

1.Şifacı Duru Görüsü:


Şifacılar, çevresindeki enerji alanlarını algılar. Başkalarının göremediği bu enerji alanlarındaki pozitif ve negatif noktaları hissedebilir. Duru görü hissine sahip olan şifacılar, başkalarının farkından olmadığı anlamlı şeyleri fark eder. Pozitif, olumlu ve saf bakış açısıyla derinlerde gizli kalmış olanı çıkarır.

2.Şifacı Duru Hissiyatı:


Şifacılar, her zaman olumlu saf ve temiz bir hissiyatla yaklaşarak olumlu ve temiz olanı açığa çıkartmayı hedefler. Böylelikle başkalarının hissedemediği güzel ve anlamlı şeyleri hissederek çevresindekileri bu duru hisle şifalandırır.

Çevremizdeki birtakım olumsuz etkiler enerji alanımızın bozulmasına sebep olabilmektedir. Bunlar günlük hayatta karşılaştığımız kötü olayların yanı sıra, bazı insanların nazar eden negatif yüklü bakışları ya da kendimizin ürettiği olumsuz düşünceler olabilmektedir.

Etrafınızdaki insanlardan aldığınız nazar ve olumsuz enerjiler enerji alanınızı olumsuz yönde etkilemiş olabilir. Nazar konusu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için ” NAZAR NEDİR? ” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Şifacı Nasıl Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 • Kendi enerjisini doğru kanaliz ederek, insanların enerjilerini yönlendirmeyi başaran şifacı, öncelikle negatif duygulardan tamamen arınmış olmalıdır.
 • Anlayış ve hoşgörü şifacı için vazgeçilmez donelerdir.
 • Pozitif enerji kanalları her zaman açıktır.
 • Şifacı, karşısındaki kişiden aldığı negatif enerjiyi içinde eriterek yok etmeyi bilmelidir.
 • Şifacı kişi iyi niyet ile beslenmektedir.
 • Pozitiftir ve çevresine sürekli olarak pozitif olmaya yönlendirir.

Kişinin enerji alanları, sağlıktan mutluluğa, kariyerden aşka, başarıdan kişilik özelliklerine kadar her alana yayılmıştır. Yaşamla ilgili olan her konu nihayetinde enerji alanlarıyla da alakalıdır. Bu yüzden direkt enerji alanlarıyla alakalı çalışan şifa kavramı yaşamın herhangi bir alanında etkili olabilmektedir.

İletişim

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Yanıtla
  Merhaba
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?